Koncert Inauguracyjny

III Konkurs Młodych Indywidualności Muzycznych

W dniach od 8 do 10 maja 2015 roku w Centrum Kultury i Sztuki im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sierpcu odbył się III Ogólnopolski Konkurs Młodych Indywidualności Muzycznych im. Tadeusza Paciorkiewicza.

Wyniki III Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Indywidualności Muzycznych im. Tadeusza Paciorkiewicza w Sierpcu

Uczestników oceniało Jury w składzie:
prof. Andrzej Tatarski – przewodniczący,
prof. Maria Orzechowska,
prof. Roman Gryń,
prof. Zbigniew Ignaczewski,
dr Krzysztof Bednarek

Sekretarz Jury – mgr Agnieszka Kadłubowska
W grupie I (szkoły muzyczne I st.)
Wyróżnienia otrzymali:
– Kaja Jabłońska z Niepublicznej Społecznej Szkoły Muzycznej I st. w Żurominie
– Alicja Klara Sulkowska z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. M. Kamińskiego w Sierpcu
– Barbara Siciarek z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. nr 1 im. O. Kolberga w Warszawie
– Kacper Rutkowski z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. M. Kamińskiego w Sierpcu
III nagrodę ex aequo zdobyli:
– Kacper Ledzion ze Szkoły Muzycznej I st. w Gąbinie
– Alan Dżbik z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Dywitach
II nagrodę otrzymał:
– Marek Kupiec z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. nr 4 im. K. Kurpińskiego w Warszawie
I nagrodę otrzymała :
– Weronika Zych ze Szkoły Muzycznej I st. im. F. Chopina w Solcu

Nagrody pozaregulaminowe w gr. I
Wyróżnienie dla pianisty – akompaniatora przyznano:
– Magdalenie Cielińskiej ze Szkoły Muzycznej I st. im. F. Chopina w Solcu Kujawskim
Wyróżnienie za wykonanie własnej kompozycji przyznano:
– Alanowi Dżbikowi z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Dywitach
Wyróżnienia za wykonanie utworu kompozytora polskiego przyznano:
– Markowi Kupcowi z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. nr 4 im. K. Kurpińskiego w Warszawie
– Weronice Zych ze Szkoły Muzycznej I st. im. F. Chopina w Solcu
Wyróżnienie za wykonanie utworu Tadeusza Paciorkiewicza przyznano:
– Barbarze Siciarek z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. nr 1 im. O. Kolberga w Warszawie
Nagroda publiczności przyznana przez Jury Młodych dla :
– Marka Kupca z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. nr 4 im. K. Kurpińskiego w Warszawie

Skład Jury Młodych w gr. I: Joanna Ocicka, Amelia Zdziarska, Aleksandra Stahlke, Aleksandra Rutkowska, Filip Kwiatkowski, Julia Joniak, Weronika Strzelecka.
W grupie II  (szkoły muzyczne II st.)
Wyróżnienia otrzymali:
– Jakub Capała z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie
– Beniamin Kosior z Zespołu Szkół Muzycznych im. I. J. Paderewskiego w Krośnie
– Sara Madeja z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Chopina w Bytomiu
– Sławomir Murawski ze Społecznej Szkoły Muzycznej II st. w Sierpcu
– Natalia Orszak z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Z. Brzewskiego w ZPSM nr1 w Warszawie
III nagrodę zdobył:
– Hubert Bogucki z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. J. Zarębskiego w Inowrocławiu
II nagrodę ex aequo otrzymali:
– Zuzanna Remiorz z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. K. i A. Szafranków w Rybniku
– Agata Doszczak z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. J. Kaliszewskiej w Poznaniu
I nagrodę  przyznano :
– Zuzannie Budzyńskiej z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Z. Brzewskiego w ZPSM nr1 w Warszawie

Nagrody pozaregulaminowe w gr. II
Wyróżnienia dla pianisty – akompaniatora przyznano:
– Annie Materniak z Zespołu Szkół Muzycznych  im. I. J. Paderewskiego w Krośnie
– Sławomirowi Makowskiemu z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. M. Kamińskiego w Sierpcu
– Dariuszowi Jaskrowskiemu z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. J. Zarębskiego w Inowrocławiu
Wyróżnienia za wykonanie utworu kompozytora polskiego przyznano:
– Natalii Orszak z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Z. Brzewskiego w ZPSM nr1 w Warszawie
Nagroda publiczności przyznana przez Jury Młodych dla :
– Aleksandry Zagórskiej z Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. M. Karłowicza w Poznaniu

Skład Jury Młodych w gr. II: Julia Ocicka, Leszek Giziński, Maciej Jabłoński, Jakub Zdziebłowski, Wojtek Peplinski, Kamil Watkowski.
Do udziału w Koncercie Laureatów z Płocką Orkiestrą Symfoniczną zostali wytypowani laureaci:
– Weronika Zych
– Marek Kupiec
– Zuzanna Budzyńska

Serdecznie gratulujemy!

Harmonogram Konkursu